sale konferencyjne zakopane Wiele osób twierdzi, że Tomaszowa chmury nie opuszczają, ale będąc tam wcale tego nie zauważamy. Tomaszów to jedno z takich miast, do którego bardzo chętnie się wraca. Nie ma tu zbędnego zgiełku, ale zarazem w mieście nie można się nudzić. Z chęcią przyjeżdżają tu turyści, którzy chcą spędzić urocze chwile na łonie natury na Roztoczu, ale nie chcą się rozstawać z wygodami miasta. Tomaszów jest miastem, które nie przytłacza i ma fantastyczną atmosferę. Bardzo często goszczą tutaj turyści w drodze do Lwowa. Wycieczki robiąc sobie wypoczynek z chęcią zwiedzają okolice Rynku i najważniejsze zabytki. Każdy chętnie je też lokalny posiłek w tutejszych restauracjach.

Kategorie

Tag: głazy

Szlaki turystyczne Tomaszowa Lubelskiego

Tomaszów Lubelski położony jest w bardzo pięknej okolicy, dlatego przez miasto przebiegają trzy szlaki turystyczne. Miasto stanowi wspaniałą bazę wypadową do odbywania pieszych i rowerowych wycieczek. Ci, którzy nie lubią ani jednego ani drugiego to mogą skorzystać z samochodu i w ten sposób odwiedzić ciekawego miejsca znajdujące się na tych szlakach. Jednak jazda samochodem nie sprawi nam już takiej radości. Na tych, co uwielbiają konie czekają w pobliżu stadniny, dzięki którym również można odbywać wspaniałe wędrówki.
Warto zaplanować sobie dokładnie pobyt w Tomaszowie, aby starczyło nam czasu na wszystkie atrakcje. Wszyscy szlaki są dość długie, dlatego trzeba je dzielić na mniejsze etapy, szczególnie, gdy zabieramy ze sobą dzieci. Takie wycieczki sprzyjają poznawaniu przyrody, tym bardziej, że na trasach spotkamy bardzo interesujące rezerwaty przyrody. Na pewno warto zatrzymać się przy „Piekiełku”, jest to skupisko głazów pochodzących z epoki lodowcowej. Jest to jedyny rezerwat geologiczny na Lubelszczyźnie. Taki rezerwat będzie doskonałym wstępem do lekcji historii.
Na miłośników roślin czeka rezerwat „Skrzypny Ostrów”, który skupia w sobie dwadzieścia kilka modrzewiów polskich. Na trasie spotkamy także ciekawe rezerwaty, których widok zapiera dech w piersiach. Są to rezerwaty, w których znajdują się wspaniałe kaskady rzeki Sopot i Tanwii. W tych rejonach można spotkać pstrąga potokowego. Te rezerwaty to „Nad Tanwią” i „Czartowe Pole”. W „Czartowym Polu” warto szczególnie zwrócić uwagę na pierwotny las, w których można odnaleźć wiele bardzo rzadkich roślin. Na terenie rezerwatu znajdują się także ruiny starej zabytkowej papierni.
Dziewicza przyroda, którą spotykamy tu na każdym kroku może oczarować każdego. Wzdłuż tras turystycznych znajduje się wiele drzew- pomników przyrody. Szczególnie warte uwagi jest drzewo znajdujące się w okolicach Siedlisk, przez wiele lat w zupełności skamieniałe i niezorientowane osoby nie wiedzą często, że to właśnie to drzewo. Takiego zabytku- pomnika przyrody nie spotkamy na całym świecie, jest to niezwykła rzadkość w świecie roślin.
Będąc w Tomaszowie Lubelskim nie można nie odwiedzić Krasnobrodu, który nazywany jest „Małą Częstochową”. Każdego roku z wiarą przybywa tu wielu pielgrzymów, którzy modlą się i szukają łask u Matki Bożej. W sanktuarium znajdują się źródełka wody, które mają nadzwyczajną moc. Chorzy pielgrzymi przybywają tu, aby właśnie napić się tej wody. W okolicach występują też bardzo czyste regiony. Okoliczne stawy i dziewicza przyroda jest doskonałym siedliskiem dla wielu gatunków ptaków. Ornitolodzy doliczyli się ich aż 100 gatunków.
Tomaszów Lubelski jest nie tylko wspaniałym miastem, w którym można spędzić miło urlop, ale usytuowany jest także w bardzo ciekawych okolicach. Tomaszów poleca się przede wszystkim tym, którzy kochają przyrodę, gdyż w tych regionach jest ona naprawdę pięknie. Można wybrać się tu na wakacje z całą rodziną i cieszyć się bliskością nieskażonej cywilizacją natury.